Rodzaje reklam w Internecie.

Reklama w internecie

Coraz więcej firm i kontrahentów porzuca standardowe strategie reklamy, czyli obwieszczenia w prasie, telewizji, na billboardach czy w radiu. Wybiera za to najświeższe i najprędzej rozwijające się środowisko – Internet.
W jaki sposób można reklamować się w Internecie? Najbardziej pierwotnym i zbliżonym do innych odmian reklamy rodzajem jest wykupienie miejsca reklamowego w danym serwisie internetowym i umieszczenie tam swojej reklamy z odnośnikiem do strony internetowej przedsiębiorstwa. Strategia ta może jest sprawna, jeśli reklamę zamieścimy w wielkim i atrakcyjnym serwisie zwiedzanym przez setki internautów dziennie, niestety im większa ilość odbiorców, tym cena wyższa.

Innym sposobem zdobywającym w minionych latach ogromną popularność jest wykupienie odnośników sponsorowanych. Polega to na tym, że gdy użytkownik podaną przez nas frazę wprowadzi do wyszukiwarki, pierwsze kilka wyników to będą reklamy. Kolosalnym walorem tej procedury jest proste trafienie do właściwej grupy docelowej oraz odmienny sposób naliczania opłat. Zazwyczaj wykorzystuje się w takim przypadku procedurę PPM, czyli opłata za każde kliknięcie w obwieszczenie. W ten sposób łatwiej sprawdzać budżet reklamy a także w miarę potrzeby można bez problemu poszerzać bądź obniżać liczbę klientów.
Nieważne, jaką procedurę przyjmiemy, należy pamiętać, że reklamowanie się w Internecie znacząco różni się od tradycyjnych strategij. Trafne wykorzystanie rosnącego potencjału sieci zezwala na osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów przy niższych nakładach. Pamiętaj, że przyciągające wzrok hasło reklamowe to połowa sukcesu!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: